Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2014
Opublikowano: 2014-09-24

Akcja krwiodawstwa

    Dnia 22 września 2014 r. Biblioteka Miejska w Szczuczynie zorganizowała kolejną akcję krwiodawstwa.

     W krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Łomży 18 osób oddało 8.1 litra krwi. W akcję włączyli się mieszkańcy Szczuczyna i okolic oraz zasłużeni krwiodawcy.

więcej

Opublikowano: 2014-09-24

Tajemnice szczuczyńskich krypt

     Dnia 27 września 2014 r. ( sobota) w naszym kościele odbędzie się druga z kolei, tym razem ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Tajemnice szczuczyńskich krypt”.

    Jej organizatorami są : Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”, Grajewska Izba Historyczna, Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie, Instytut Archeologii UMK w Toruniu oraz nasza parafia.

więcej

Opublikowano: 2014-09-15

Narodowe Czytanie 2014

    Lekturą trzeciej z cyklu akcji narodowego czytania jest „Trylogia” Henryka Sienkiewicza. Wspólne czytanie odbyło się w tym roku również w Szczuczynie. Akcję zorganizowano w centrum miasta przy pomniku jego założyciela Stanisława Antoniego Szczuki. Do czytania „Potopu” Henryka Sienkiewicza organizatorzy zaprosili: ucznia Szkoły Podstawowej harcerza Maćka Zadrożnego, uczniów Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie Arkadiusza Bagińskiego i Piotra Sadowskiego, prezesa OSP Szczuczyn Roberta Łepkowskiego, radnego Michała Kaliszewskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” Przemka Jakackiego, panią sekretarz gminy Jolantę Budzińską, emerytów Krystynę Rosłoniewską i Piotra Witkowskiego, ks. proboszcza Roberta Zielińskiego, burmistrza Artura Kuczyńskiego.

więcej

Opublikowano: 2014-07-07

Zebrano 206 ton azbestu

    Na terenie Gminy Szczuczyn odbyła się akcja odbierania eternitu od mieszkańców, którzy zgłosili taką potrzebę, złożyli dokumenty oraz spełnili wymagane warunki. W tym roku zebrano ponad 206 ton azbestu z 49 posesji z obszaru miasta i gminy Szczuczyn.

więcej

Opublikowano: 2014-09-12

Zajęcia integracyjno-edukacyjne

    Dnia 11.09.2014 r. dzieci ze szkół podstawowych gminy Szczuczyn (Szkoła Podstawowa w Niedźwiadnej, Szkoła Podstawowa w Szczuczynie) uczestniczyły w zajęciach integracyjno-edukacyjnych, które przygotowała pani Izabela Gwiazdowska, prowadząca studio działań kreatywnych.

więcej

Opublikowano: 2014-09-10

SZCZUCZYNIACY W TYKOCINIE

    Zespół "SZCZUCZYNIACY" uczestniczył w XV Tykocińskiej Biesiadzie Miodowej w Tykocinie w składzie: Krystyna Rosłoniewska, Marianna Szabelska, Marianna Domiziak, Barbara Jankowska, Jadwiga Sielawa, Ewa Zamojska, Helena Grabowska, Jadwiga Dylewska, Władysław Szymanowski, Ryszard Rybak, Witold Dylewski, Andrzej Szabelski i akompaniował na akordeonie Artur Skibniewski.

więcej

Opublikowano: 2014-09-09

DANCE IN SZCZUCZYN 2014

    Zapraszamy na I Turniej Tańca Nowoczesnego organizowany przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie w dniu 8 listopada 2014 roku w Sali Gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2014-09-08

Dary dla Biblioteki

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie przyjmuje od osób prywatnych książki jako dary. W tym roku wpisaliśmy do ewidencji blisko 400 dobrze zachowanych woluminów książek (darów).

więcej

Opublikowano: 2014-09-08

Powstanie siłownia na świeżym powietrzu

    Niebawem miłośnicy zdrowego trybu życia będą mieli możliwość aktywnego spędzania czasu i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jeszcze we wrześniu w parku miejskim przy ul. Senatorskiej w Szczuczynie powstanie siłownia typu outdoor.

więcej

Opublikowano: 2014-09-08

Budowa kanalizacji trwa …

    Już od ponad miesiąca trwają prace polegające na budowie sieci kanalizacyjnej w centrum miasta.

więcej

Opublikowano: 2014-09-08

Zapraszamy 14 września do Szepietowa

    Już po raz kolejny kukurydza będzie pełniła główną rolę na polach doświadczalnych w Szepietowie. 14 września Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy organizuje Podlaski Dzień Kukurydzy.

więcej

Opublikowano: 2014-09-04

Pieniądze na gospodarkę wodno – ściekową

    W dniu 27 sierpnia br. Burmistrz Szczuczyna, Artur Kuczyński razem z Panią Małgorzatą Jarmutowską – Skarbnikiem Gminy w obecności Wicemarszałka Województwa Podlaskiego – Mieczysława Kazimierza Baszko, podpisali umowę na dofinansowanie zadania mającego na celu modernizację ujęcia wody w Niedźwiadnej. Dzięki pozyskanym środkom (75% kosztów kwalifikowanych), Gmina Szczuczyn oprócz rozbudowy stacji uzdatniania wody, wybuduje osiem przydomowych oczyszczalni ścieków.

więcej

Opublikowano: 2014-09-04

Zakup przyczepy

    Rezultatem uzyskania dofinansowania ze środków PROW na lata 2007-2013 w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” był zakup przyczepy do zbiórki odpadów z terenu gminy Szczuczyn.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe