Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-02-15

Walentynki w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie

    Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w walentynkach, które odbyły się wczoraj w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2013-02-21

Pieniądze na przedsiębiorczość

    Informuję, że istnieje możliwość skorzystania z ostatniej puli środków unijnych projekcji na lata 2007¬2013 w postaci dofinansowania z PROW działanie 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Prognozowany nabór wniosków na dofinansowanie z wyżej wymienionego programu ma nastąpić w miesiącu kwietniu bieżącego roku. Celem programu jest wzrost konkurencyjności gospodarczej obszarów wiejskich, rozwój przedsiębiorczości i rynku pracy prowadzący do wzrostu zatrudnienia na obszarach wiejskich.

więcej

Opublikowano: 2013-02-20

Węzeł Szczuczyn - część obwodnicy Szczuczyna

    Urząd Miejski w Szczuczynie w związku z wprowadzonymi zmianmi prezentuje aktualny wygląd projektu skrzyżowania dróg nr 58 i 61 będących częścią realizowanej budowy obwodnicy Szczuczyna.

więcej

Opublikowano: 2013-02-19

INFORMACJA AKCYZA 2013

PRZYPOMNIENIE

DNIA 28 LUTEGO 2013 R. KOŃCZY SIĘ OKRES ROZLICZENIA ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO

WNIOSKI PRZYJMOWANE SĄ W URZĘDZIE MIEJSKIM W SZCZUCZYNIE (POKÓJ NR 1 BUDYNEK OBOK POCZTY).

więcej

Opublikowano: 2013-02-13

"Cygany" w Szczuczynie

    W Szczuczynie tradycję "chodzenia w Cygany" podtrzymują dzieci uczęszczające na zajęcia w Miejskim Domu Kultury.

więcej

Opublikowano: 2013-02-13

ZAPUSTY W BIBLIOTECE 2013

    Pracownicy biblioteki i stażyści przywitali swoich czytelników przebrani w stroje cygańskie. Najbardziej doświadczona cyganka wróżyła z kart. Zainteresowani dowiedzieli się o historii zapustów. Odwiedziła nas grupa dzieci przebranych w stroje cygańskie. Były wróżby, wspólne śpiewy i tradycyjne tańce.

więcej

Opublikowano: 2013-02-12

„Król Herod” znowu górą

    Zespół „Król Herod” z Miejskiego Domu Kultury reprezentował powiat grajewski w XXVII Spotkaniach Zespołów Kolędniczych w Hajnówce w dniu 3 lutego 2013.

więcej

Opublikowano: 2013-02-12

Podsumowanie ferii w bibliotece

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie zorganizowała ferie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia tematyczne odbywały się codziennie od 14.00 do 17.00 (sobota 10.00 – 15.00).

więcej

Opublikowano: 2013-02-12

Walentynki w Bibliotece

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie zaprasza 14 lutego (czwartek) od godziny 15 na "Wieczorek Walentynkowy"

więcej

Opublikowano: 2013-02-12

Minęły ferie...

    Zakończyły się ferie w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie. W drugim tygodniu został zorganizowany wyjazd na basen do Ełku. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w turniejach: piłki nożnej, gier planszowych, „Jaka to melodia”, „Super Star” (konkurs talentów) i „Feriada” (na bazie „Familiady”). Uczyły się pod kierunkiem wolontariuszki Barbary Jankowskiej przygotowywania karnawałowych wypieków oraz szybkich dań obiadowych pod kierunkiem Daniela Zamojskiego. Odbywały się gry, zabawy i konkursy oraz zabawy na powietrzu połączone z konkursem na najładniejszą postać ze śniegu.

więcej

Opublikowano: 2013-02-12

Zaproszenie na spotkania w sprawie opłaty śmieciowej

    Burmistrz Szczuczyna zaprasza mieszkańców gminy i miasta Szczuczyn na spotkania poświęcone zapoznaniu właścicieli nieruchomości zamieszkałych z nowymi obowiązkami wynikającymi z nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i podjętych uchwał Rady Miejskiej w Szczuczynie dotyczących: - metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i jej wysokości, - terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami, - wzoru deklaracji o wysokości w/w opłaty i sposobu jej wypełnienia, - szczegółowych zasad świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych.

więcej

Opublikowano: 2013-02-03

Co dalej z odpadami?

Zgodnie z obietnicą…

Zgodnie z informacją zawartą we wcześniejszym artykule chciałbym przekazać Wszystkim zainteresowanym dokładne ustalenia i przede wszystkim wynik naszych prac w zakresie wprowadzania regulacji wynikających z wejścia w życie nowej ustawy o gospodarce odpadami.

więcej

Opublikowano: 2013-02-01

Puchar Prezesa Mlekpolu dla Wissy

    Gospodarze, piłkarze III-ligowej Wissy Szczuczyn, odebrali w sobotę puchar Prezesa Grajewskiej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol za wygraną w trzeciej edycji halowego turnieju im. Emila Świderskiego.

więcej

Opublikowano: 2013-02-01

Ferie w MDK w Szczuczynie

    Minął pierwszy tydzień ferii organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie. Placówka przyjęła wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych - 68 osób.

więcej

Opublikowano: 2013-01-24

Wiktoria Kupiecka SPORTOWCEM ROKU 2012!

    Sportowcem Roku 2012 została WIKTORIA KUPIECKA zawodniczka  III ligowej drużyny kobiet WISSY SZCZUCZYN

więcej

Opublikowano: 2013-01-23

III Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego

    Miejski Klub Sportowy WISSA w Szczuczynie zaprasza na III Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego, który odbędzie się w dniu 26 stycznia 2013 r. (sobota) o godz. 10.00  w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie ul. Nadstawna

więcej

Opublikowano: 2013-01-21

AKCJA KRWIODAWSTWA

    18 stycznia 2013 r. w Szczuczynie odbyła się “akcja krwiodawstwa”. Ambulans do pobierania krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Białegostoku stanął na parkingu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy udostępnili swoją świetlicę jako poczekalnie dla osób, które chcą oddać krew.

więcej

Opublikowano: 2013-01-21

Wieczór Trzech Króli

    Miejski Dom Kultury w Szczuczynie po raz kolejny był organizatorem „Wieczoru Trzech Króli” – koncertu w dniu 6 stycznia b.r. . w wykonaniu zespołów artystycznych pracujących na terenie miasta.

więcej

Opublikowano: 2013-01-21

INFORMACJA

W związku z wdrażaniem znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach informujemy:

    Ostateczny termin wdrożenia przez gminy nowego systemu gospodarki odpadami wprowadzonego znowelizowaną ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach mija z dniem 1 lipca 2013r.

    W związku z powyższym, Rada Miejska w Szczuczynie, podjęła obowiązkowe uchwały określające zasady funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Nowym systemem gmina objęła tylko nieruchomości zamieszkałe (pozostałe nieruchomości pozbywają się odpadów na dotychczasowych zasadach).

więcej

Opublikowano: 2013-01-18

Biblioteka Miejska w Szczuczynie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na "Ferie w Bibliotece"

    Zapraszamy codziennie od 10.00 do 17.00 w soboty od 10.00 do 15.00.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe