Dziś jest: Niedziela 24 marca 2019, Imieniny: Marka, Gabriela .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-11-06

OKRUCHY WSPOMNIEŃ

    „Zaduszki... Tysiące płonących zniczy, a każdy płomyk to pamięć o kimś, kto odszedł. Małe światełko, a z nim modlitwa - wznoszą się do nieba. Jedne światełka niosą ze sobą ból, rozpacz i zwątpienie, inne pogodzenie z losem, spokój i nadzieję, jeszcze inne wiarę i miłość.

    W tym jednym dniu w roku jesteśmy szczególnie blisko naszych ukochanych osób i oni są z nami – tuż na wyciągnięcie ... myśli, tak blisko, że możemy ich dotknąć sercem.

    Jeżeli są słowa, których nie zdążyłeś powiedzieć ukochanej osobie, powiedz je teraz. Ona jest tuż obok, słucha Cię i patrzy w niebo, do którego wejścia broni jej Twoja miłość. Powiedz te słowa, uśmiechnij się, pomódl i... pozwól jej odejść.”

    Z okazji Świąt: Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego w kościele pod wezwaniem Imienia Najświętszej Marii Panny w Szczuczynie w dniu 1 listopada odbył sie montaż słowno-muzyczny „OKRUCHY WSPOMNIEŃ” przygotowany przez MDK w Szczuczynie. Refleksyjne treści o przemijaniu czasu przeplatane poezją i nostalgicznymi piosenkami, wspomnieniami o bliskich, znajomych - oddawały powagę czasu i miejsca oraz zadumę nad „bytem ziemskim”. W atmosferze świętości i zadumy przemijający czas przedstawiały slajdy szczuczyńskiej nekropoli, na której to mogiły zmarłych trącone niejednokrotnie zębem wieków stają się jak te ...”dziedzictwo”... które należy ocalić od zapomnienia.

„Nasze Zaduszki to zaduma, modlitwa, wieki historii,
nasi wodzowie, obrońcy, święci,
nasi sąsiedzi, nasi najbliżsi...
I kiedyś my
... przeminiemy i opadniemy jak jesienne liście ...
lecz pozostaniemy wciąż żywi ludzką pamięcią młodego pokolenia.
To ono przejmie całe nasze dziedzictwo i ocali od zapomnienia...”.

Tekst:
Andrzej Szabelski MDK

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1278

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe