Dziś jest: Czwartek 13 grudnia 2018, Imieniny: Łucji, Otylii .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-09-27

Wieści z Bibioteki Miejskiej

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie zorganizowała dnia 13 września 2012r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta II spotkanie partnerskie w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, na którym osoby zaproszone do współpracy miały podjąć decyzję o wspólnych działaniach i uzgodnić ich formę.

    W spotkaniu wzięło udział 16 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta Szczuczyna, Sekretarz Gminy, radny zainteresowany tematyką spotkania, dyrektor i pracownik MDK, prezes Banku Spółdzielczego, prezes OSP, ksiądz proboszcz, członek Związku Sybiraków, animator PRB, kierownik, pracownicy i wolontariusze biblioteki.

    Kierownik biblioteki otworzył zebranie i przedstawił dotychczasowe działania biblioteki. Następnie zebrani przedstawili swoje oczekiwania i wizje wspólnego działania. Wszyscy zgromadzeni wyrazili chęć założenia stowarzyszenia, które umożliwi nam realizację naszych zamierzeń, tj.: aktywizacja społeczności lokalnej, promocja i rozwój miasta i gminy, utworzenie Regionalnej Izby Historii i Tradycji. Zebrani ustalili też termin następnego spotkania na 02 października 2012r.

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek. W ramach tego programu złożyliśmy wniosek o Mikrogrant "podaj dalej", który zobowiązuje nas do zorganizowania czterech spotkań z bibliotekami partnerskimi w celu wymiany doświadczeń. Przyznano nam Mikrogrant- bezzwrotną dotację w wysokości 1000 zł. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27.09.2012r.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1262

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe