Dziś jest: Wtorek 18 grudnia 2018, Imieniny: Gracjana, Bogusława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-05-07

Uroczystość 130 lecia OSP w Szczuczynie

6 maja w Szczuczynie odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 130 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej połączona z Powiatowym Dniem Strażaka. Tego dnia na mieszkańców powiatu grajewskiego czekało wiele atrakcji. Już od samego rana centrum miasta zatętniło życiem. W parku miejskim przy Placu Tysiąclecia rozstawiło się wesołe miasteczko, stoiska z zabawkami, rękodziełem, stoiska gastronomiczne, a także stoiska promocyjne Gminy i szkół średnich.

Na niniejszą uroczystość przybyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu. Święto Strażaków rozpoczęło się od zbiórki uczestników pod remizą OSP w Szczuczynie, skąd przy akompaniamencie orkiestry dętej orszak strażacki ulicami miasta przemaszerował do kościoła. Po uroczystej Mszy Świętej odbyło się wręczenie nagród i odznaczeń dla zasłużonych.

Następnie zgromadzonych gości zaproszono na tradycyjny strażacki poczęstunek, podczas którego dochodziło do rozmów, dyskusji, wymiany doświadczeń i zacieśniania więzi strażackich, które w przyszłości przyniosą wymierny efekt w postaci współpracy podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Dodatkowo dla gości udostępnione zostały wszystkie pojazdy pożarnicze jakie zostały zgromadzone na ulicy przed Urzędem. Nie zabrakło również występów artystycznych. Dużo miłych chwil wniosły występy dzieci i młodzieży szkolnej, zespołów lokalnych działających przy Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie oraz zespołów: EveRest, Video i Avanti. Na okoliczność 130 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie mieszkańcy gminy i powiatu zostali poczęstowani przepysznym tortem. Natomiast tuż po występie zespołu Video na niebie rozbłysły fajerwerki.

Bardzo dziękujemy za udział w imprezie, która stanowiła zapowiedź miesiąca kulturalnego w Gminie Szczuczyn i zapraszamy do aktywnego udziału w zaplanowanym cyklu spotkań kulturalno - sportowych.

Liczymy na Waszą obecność - organizatorzy.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1296

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe