Dziś jest: Wtorek 18 grudnia 2018, Imieniny: Gracjana, Bogusława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-10-18

Trwa budowa targowicy ...

    Od maja br. w gminie Szczuczyn przy ul. Kolneńskiej, trwają intensywne prace przy budowie nowoczesnej targowicy miejskiej.

    Przez niespełna pół roku, na ponad dwuhektarowym placu wykonano wiele prac ziemnych, wzniesiono już budynek administracyjno-biurowy o powierzchni użytkowej 208 m2, wykonano stopy fundamentowe pod dwanaście wiat handlowych, kanalizację sanitarną, deszczową oraz doprowadzono wodociąg. Ponadto, ułożono kostkę brukową pod parkingi, chodniki i plac handlowy ilości 12 tyś. m2. Ogrodzono teren panelami o zmiennej wysokości oraz wykonano przyłącze elektryczne. Budynek administracyjny czeka już tylko na dach, ułożenie instalacji wewnętrznych, zamontowanie stolarki okiennej i drzwiowej oraz prace wykończeniowe.

    Docelowo targowisko ma stanowić nowoczesne, przyjazne kupcom oraz mieszkańcom miejsce handlu wyposażone w instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz monitoring.

    Gminie zależy na jak najszybszym ukończeniu budowy i oddaniu targowicy do użytku. Można by przypuszczać, iż przy tak intensywnych postępach w budowie, nastąpi to już w pierwszej połowie roku 2013.

    Powyższa inwestycja realizowana jest w ramach programu „Mój Rynek”- działanie „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Na ten cel Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 mln zł. Pozostała kwota, tj. 1,9 mln zł zostanie poniesiona z budżetu Gminy.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1589

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe