Dziś jest: Czwartek 13 grudnia 2018, Imieniny: Łucji, Otylii .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-10-09

Szczuczyn – Belgia – Francja

    W dniach od 1 do 5 października 2012 r. Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Grunwald oraz Sołtys wsi Brzeźnio uczestniczyli w wyjeździe studyjnym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Ramowy plan wyjazdu:

02.10 – wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli

  • spotkanie z europosłem Jarosławem Kalinowskim, konferencja na temat toku prac nad nowym okresem finansowym w budżecie UE,
  • posiedzenie Komisji Rolnictwa poświęcone nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020,
  • spotkania kuluarowe, rozmowy z polskimi eurodeputowanymi w Parlamencie UE,

03 – 04.10 – uczestnictwo polskiej delegacji w największych w Europie targach Sommet de L`elevage poświęconych zmianom i rozwojowi rolnictwa

  • spotkanie polskiej delegacji z przedstawicielami Francuskiej Izby Rolniczej,
  • zwiedzanie stanowisk wystawowych,
  • wizyty w pokazowych gospodarstwach rolnych (hodowla krów mlecznych, hodowla bydła mięsnego, produkcja roślinna),

    Każdy z tego typu wyjazdów ma jasno określone cele, przekazanie informacji oraz wymiana doświadczeń. Dlatego właśnie biorące w nich udział osoby są reprezentantami bardzo różnych środowisk od samorządów lokalnych, po przedstawicieli świata biznesu na rolnikach kończąc.

    „Ze swej strony chciałbym serdecznie podziękować Marszałkom Walentemu Koryckiemu i Mieczysławowi Baszko za umożliwienie naszej grupie wzięcia udziału w tym projekcie. Szczuczyn jako gmina łączy w sobie rolniczy charakter z olbrzymimi potrzebami w zakresie przedsiębiorczości i rynków pracy. Spotkania w Parlamencie Europejskim były niezwykle pouczające. Pozwoliły na przekazanie naszego stanowisko dotyczącego bieżących potrzeb i oczekiwań związanych z nadchodząca nową perspektywą finansową. Mogliśmy również zobaczyć jak wyglądają prace i „walka” o kształt nowego budżetu UE. Udział w targach to przede wszystkim bezcenna wiedza z zakresu rozwoju rolnictwa i przekonanie, że na tle innych krajów europejskich nie mamy czego się wstydzić.

    Żeby lepiej zarządzać nasza „małą ojczyzną” i właściwie wykorzystywać pojawiające się szansę należy wychodzić na zewnątrz, zdobywać jak najwięcej wiedzy i doświadczeń, bo one stanowią klucz do sukcesu. Jeśli chcemy, by działania politycznych decydentów były odpowiedzią na nasze potrzeby, to nasz głos musi być słyszalny oraz jasny i czytelny. Ten wyjazd stworzył ku temu wiele szans”

Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna

Galeria foto

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1661

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe