Dziś jest: Czwartek 13 grudnia 2018, Imieniny: Łucji, Otylii .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-08-24

Remont „Bloku” coraz bliżej…

Remont „Bloku” coraz bliżej…

 

                W dniu dzisiejszym, tj. 23 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami bloku przy ulicy Łomżyńskiej 2. W spotkaniu uczestniczyli praktycznie wszyscy mieszkańcy, Burmistrz Artur Kuczyński oraz p. Krzysztof Wysocki dyrektor WPK w Szczuczynie.

Celem spotkania było ukończenie ustaleń formalnych organizacji planowanych prac remontowo budowlanych w wyżej wymienionym budynku. Ich zakres to:

- wymiana pokrycia dachowego, wraz z gruntowną naprawa podłoża,

- przebudowa kominów,

- wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych warstwa styropianu,

- wykonanie elewacji,

- wymiana drzwi wejściowych do klatek schodowych.

                Przyjęte przez wszystkich rozwiązania były wypracowywane praktycznie od pół roku. Blok, którego wyglądu nie trzeba nikomu przybliżać, a tym samym przekonywać do potrzeby kapitalnego remontu, zostanie wyremontowany w ramach współfinansowania tej inwestycji  przez mieszkańców i Burmistrza Szczuczyna jako współwłaściciela budynku. Wszyscy zebrani byli zgodni co do tego, iż dłużej nie można tolerować złego stanu budynku, ustalony zakres prac również satysfakcjonował każdą ze stron. Na spotkanie zaproszono przedstawiciela jednego z popularnych systemów ratalnych, tak aby ci, którzy nie są w stanie jednorazowo zadysponować potrzebną sumą pieniędzy, mogli uzyskać pomoc w postaci preferencyjnych rat. Podstawą do naliczenia wysokości udziału poszczególnych stron była oczywiście powierzchnia użytkowanego lokalu.

 

                „Cieszy mnie w oczywisty sposób wypracowane w dniu dzisiejszym porozumienie. Szczególnie jestem dumny z tego, że tak liczna grupa potrafiła wypracować jednolite stanowisko. Jeśli prace będą przebiegały sprawnie, to do zimy ta „wizytówka” naszego miasteczka zmieni się nie do poznania.” – powiedział Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1485

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe