Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-11-08

KOCHAM POLSKĘ - WYWIESZAM FLAGĘ

    Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Szczuczyn do uczczenia Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flagi państwowej, jako symbolu pamięci i tożsamości narodowej.

więcej

Opublikowano: 2012-11-08

Azbest

    W dniu 26 października 2012 r. Gmina Szczuczyna złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów azbestowych z terenu Miasta i Gminy Szczuczyn na 2013 rok.

więcej

Opublikowano: 2012-11-07

Moje miasto jesienią

    Wyobraźnią powróćmy do znakomitych wrażeń spracowanego lata i kolorowej jesieni …

więcej

Opublikowano: 2012-11-06

1 listopada Dzień Wszystkich Świętych

    Dzień Wszystkich Świętych 1 listopada i kolejny Dzień Zaduszny, to czas pamięci o tych, których wśród nas już nie ma – odeszli do Pana.

więcej

Opublikowano: 2012-11-06

11 listopada w Szczuczynie

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2012 r.

więcej

Opublikowano: 2012-11-05

Dyżur konsuntaltów

    Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Miasta Łomży w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego zaprasza na DYŻUR KONSULTANTÓW

więcej

Opublikowano: 2012-10-31

Seminarium informacyjne organizowane przez Urząd Marszałkowski

    Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zaprasza na seminarium informacyjne realizowane we współpracy z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej – Działanie 8.1 POIG”

więcej

Opublikowano: 2012-10-31

Konkurs – „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie złożyła wniosek do programu dotacyjnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Instytutu Książki w kwocie 9.991,00zł. Środki te, zgodnie z regulaminem programu dotacyjnego, przeznaczymy na zakup trzech komputerów stacjonarnych oraz laserowego urządzenia wielofunkcyjnego.

więcej

Opublikowano: 2012-10-31

Parkuj z głową!

    Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne zwracają się z prośbą do mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn o niepozostawianie aut na noc na drogach gminnych. Rozpoczął się sezon zimowego utrzymania dróg i już pierwsze prace pokazały, że zaparkowane wzdłuż chodników pojazdy utrudniają utrzymanie dróg we właściwej przejezdności. Dodatkowo stanowią poważne zagrożenie dla przejeżdżających drogą innych użytkowników.

więcej

Opublikowano: 2012-10-25

Mikrowiatraki w polskich domach?

    W ciągu kilku lat wykorzystywanie mikrowiatraków, fotowoltaiki czy pomp ciepła ma stać się powszechne. Zdaniem profesora Jana Popczyka to szansa na to, by Polacy stali się jednocześnie konsumentami i producentami energii, czyli prosumentami.

więcej

Opublikowano: 2012-10-23

Remont stacji transformatorowych

    Urząd Miejski w Szczuczynie informuje, iż z końcem miesiąca zostanie przeprowadzony remont stacji transformatorowej na „Osiedlu Pawełki” (plac zabaw). Powyższe może skutkować w przerwach w dostawie energii elektrycznej w tym rejonie.

więcej

Opublikowano: 2012-10-22

Spotkanie dotyczące instalacji kolektorów solarnych

    W czwartek 18 września br. na hali sportowej w Szczuczynie, o godzinie 17 rozpoczęło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Szczuczyn, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w projekcie dotyczącym instalacji kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

więcej

Opublikowano: 2012-10-18

Trwa budowa targowicy ...

    Od maja br. w gminie Szczuczyn przy ul. Kolneńskiej, trwają intensywne prace przy budowie nowoczesnej targowicy miejskiej.

więcej

Opublikowano: 2012-10-18

Konserwacja rzeki Wissy

    Ruszyły prace polegające na konserwacji rzeki Wissy.

więcej

Opublikowano: 2012-10-18

Stypendium Burmistrza

    W dniu 12 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Szczuczynie podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wręczył dwójce uczniów z terenu naszej Gminy dyplomy pamiątkowe, będące symbolem przyznanego stypendium.

więcej

Opublikowano: 2012-10-18

Sprzęt dla strażaków

    Urząd Miejski w Szczuczynie informuje, iż jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie otrzyma dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu z Krajowej Sieci Ratowniczo Gaśniczej nowoczesny zestaw urządzeń hydraulicznych do udziału w akcjach ratowniczych na naszych drogach.

więcej

Opublikowano: 2012-10-18

Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 12 października 2012 r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

więcej

Opublikowano: 2012-10-18

Czas na remont

    Urząd Miejski oraz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Szczuczynie informują o możliwości wystąpienia utrudnień w działaniu kanalizacji miejskiej w części budynków położonych wzdłuż ul. Sienkiewicza ze względu na rozpoczynające się prace polegające na modernizacji odcinka o długości ok. 200 metrów

więcej

Opublikowano: 2012-10-18

Wieści z Bibioteki Miejskiej

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie zakupiła do oddziału dla dzieci i fili bibliotecznej w Niećkowie zabawki i gry edukacyjne.

więcej

Opublikowano: 2012-10-12

Solary

    Dnia 18 października 2012 roku (czwartek) o godz. 17:00 na HALI SPORTOWEJ w SZCZUCZYNIE (ul. Grunwaldzka 2) odbędzie się spotkanie informacyjne z osobami, które zgłosiły się do udziału w projekcie którego celem jest dofinansowanie zakupu i montażu INSTALACJI SOLARNYCH do podgrzewania ciepłej wody w budynkach mieszkalnych z terenu Miasta i Gminy Szczuczyn.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe