Dziś jest: Środa 20 marca 2019, Imieniny: Eufemii, Klaudii .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-09-05

Marsz Pamięci Ofiar Sybiru

    W dniach 6-7 września 2012 r. w Białymstoku już po raz dwunasty zorganizowany zostanie Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Jest to uroczystość mająca na celu przypomnienie ważnych wydarzeń w historii naszego kraju oraz ludzi, dla których patriotyzm i Polska mieli/mają najwyższą wartość.

    Gościem pierwszego dnia obchodów, będzie prezydent Bronisław Komorowski, który m.in. wręczy odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom Związku Sybiraków.

    Natomiast w piątek 7 września w dowód pamięci o ofiarach represji sowieckich na obywatelach polskich, ulicami miasta przemaszerują Sybiracy z kraju i zagranicy, dawni żołnierze Armii Krajowej, przedstawiciele władz oraz młodzież, w tym również reprezentanci z Miasta i Gminy Szczuczyn:

- przedstawiciele lokalnego Koła Sybiraków,

- uczniowie Gimnazjum,

- uczniowie Zespołu Szkół w Szczuczynie wraz z opiekunami.

    Uczestnicy spotkają się o godz. 10 przy Pomniku Katyńskim, o 11.30 rozpocznie się msza święta w kościele Ducha Świętego. Następnie odbędą się uroczystości przy Pomniku - Grobie Nieznanego Sybiraka.

    Serdeczne podziękowania należą się p. Małgorzacie Karwowskiej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Szczuczynie oraz Arturowi Kuczyńskiemu Burmistrzowi Szczuczyna za pomoc w organizacji wyjazdu.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1342

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe