Dziś jest: Wtorek 18 grudnia 2018, Imieniny: Gracjana, Bogusława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-11-08

Azbest

    W dniu 26 października 2012 r. Gmina Szczuczyna złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów azbestowych z terenu Miasta i Gminy Szczuczyn na 2013 rok. Dotacją tą zostanie objęte 46 gospodarstw domowych, które na dzień składania wniosku zdjęły, bądź zadeklarowały zdjęcie materiałów azbestowych do maja 2013 roku.

    Utylizacji zgodnie ze złożonym wnioskiem podlegać będzie około 160 ton wyrobów azbestowych. Złożony wniosek dotyczy w szczególności: - usunięciu odpadów zawierających azbest zgromadzonych i zabezpieczonych, znajdujących się na działkach gruntowych, a także, - odbiorze (załadunku, transporcie, rozładunku) i unieszkodliwieniu tych substancji.

    Do dofinansowania nie kwalifikują się koszty związane ze zdjęciem, a także zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego.

    Planowana realizacja zadania przypadała będzie na okres maj – październik 2013 roku.

    Całkowita wartość wnioskowanej dotacji wynosi blisko 88,5 tys. zł.

    Zaraz po zawarciu umowy na dotację Gmina przeprowadzi postępowanie przetargowe, dotyczące wyboru firmy, która dokona odbioru materiałów azbestowych.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1240

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe