Dziś jest: Wtorek 18 grudnia 2018, Imieniny: Gracjana, Bogusława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-08-21

200 tysięcy złotych z Unii

W dniu 17 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego Burmistrz Szczuczyna, Pan Artur Kuczyński przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Pani Małgorzaty Jarmutowskiej podpisał umowę o przyznanie pomocy na realizację zadania pn. "Zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko - ładowarki kołowej wraz z osprzętem". Zarząd województwa reprezentowali wicemarszałkowie: Mieczysław Kazimierz Baszko i Walenty Korycki. Powyższe wydarzenie było wynikiem projektu przygotowanego przez Referat ds. pozyskiwania funduszy pozabudżetowych. Uzyskanie dofinansowania w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w zakresie tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych zakończyło pozytywną ocenę projektu.

     Realizacja powyższej inwestycji przyniesie dla Gminy wiele zalet. Nowoczesna koparko - ładowarka stanowi sprzęt mający uniwersalne zastosowanie w budownictwie, drogownictwie i wielu innych branżach. Ponadto, pozwala na wykorzystanie w warunkach, w których nie można zastosować standardowej koparki. Cechą szczególną, na którą warto zwrócić Planuje się zakup koparko - ładowarki dodatkowo wyposażonej w pług odśnieżny oraz łyżki do kopania i skarpowania rowów.

     Sprawna, wytrzymała i uniwersalna maszyna budowlana to dla Gminy pewność, że podjęte przez nią zobowiązania zostaną terminowo i fachowo wykonane.

     Koszty realizacji powyższego zadania szacuje się na kwotę powyżej 300 tys. zł, z czego 200 tys. stanowić będzie dofinansowanie ze środków UE.

     Planuje się, iż w miesiącu wrześniu Gmina Szczuczyn ogłosi przetarg na zakup i dostawę fabrycznie nowej koparko - ładowarki.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1292

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe